niedziela, 14 lutego 2016

najlepsze komedie pisze życie

Gdy przychodzi weekend zwykle mam więcej czasu, żeby pośledzić sobie różne ciekawostki z Polski  no i ze świata też. Rzadko się jednak tak dzieje, żebym, aż 3 razy podczas jednego weekendu został zastrzelony nieprawdopodobnymi zdarzeniami, które gdyby się nie wydarzyły to nie postawiłbym złamanego grosza, że się wydarzą. Nie wierzycie? No to słuchajcie.

1/ Pamiętacie jak kilka miesięcy temu pisałem o loterii paragonowej? Zachęcałem was do wzięcia udziału, że choć nagrody są liche według mnie to jednak nie trzeba nic wydawać żeby wziąć udział w losowaniu. Pod moim artykułem jakiś anonim przekonywał, że nie warto brać udziału, bo z pewnością losowanie będzie ustawione, nawet dowodził swoich racji. Dla mnie taki zarzut wydawał się niedorzeczny. Co prawda nie mam wątpliwości, że w losowaniu komputerowym faktycznie można dokonać oszustwa ale w życiu bym nie pomyślał, żeby tak poważna instytucja jak Ministerstwo Finansów mogło sobie na takie coś pozwolić. Nawet nie komentowałem wypowiedzi tego anonima. I co się okazało? Okazało się, że ten anonim mógł być prorokiem albo jakimś superinteligentnym gościem . Zresztą odsyłam do mojej notki o loterii paragonowej TU
Nie dawno odbyło się losowanie głównej nagrody samochodu Opla Insygni. Jeden z samochodów wygrała Pani Grażyna Kawecka Karaś, która była bardzo zaskoczona wygraną. Szybko okazało się, że to koleżanka, była szefowa Pani Izabeli Leszczyny, która to za rządów PO była wiceministrem finansów i odpowiadała za przygotowanie loterii. No cóż może to tylko zbieg okoliczności ale skoro już to wyszło na jaw to należałoby sprawdzić czy w takich okolicznościach nie doszło do oszustwa. Osobiście nie wierzę w tego typu cuda. Złość moją potęguje to, że Pani Grażyna nie jest jakąś biedną osobą a najwidoczniej zajmuje co najmniej jakieś kierownicze a może i dyrektorskie stanowisko w oświacie. Oświata - kto śledzi mój blog to wie jak ja kocham bardzo mocno panie nauczycielki i całe ich środowisko no  oczywiście z chwalebnymi wyjątkami, których jest spory wciąż na szczęście procent. Szczęście w nieszczęściu drugiego samochodu nie wygrał Kot Kaczyńskiego, bo chyba już ten rząd musiałby się podać do dymisji, PO to już nic nie zaszkodzi, nie z takich afer przecież już wychodzili obronną ręką. Dodam jeszcze, że drugi samochód wygrał Pan Roman spod Gliwic. Uważam, że tego pana też trzeba dobrze prześwietlić. Imię Roman źle mi się kojarzy ale Giertych chyba nie pochodzi spod Gliwic co?

2/ Drugie wydarzenie z pozoru jest nieco mniejszego kalibru ale tylko z pozoru. Otóż moi mili pies Mroczka, którego Mroczek wcześniej przed kamerami w jakimś tam programie telewizyjnym adoptował będzie grał w serialu "M jak Miłość"oczywiście z Mroczkiem. Będzie dostawał za to, (oczywiście mówię o psie a nie o Mroczku) 500 zł za dzień zdjęciowy, a dni zdjęciowych w miesiącu ponoć jest 8 co daje okrągłą sumkę 4000 zł za miesiąc pracy. No cóż mam kilka myśli związanych z tą sensacyjną informacją. Pierwsza to taka, że bogaty to naprawdę zmienia wszystko czego się dotknie w złoto, skoro Mroczek swojemu adoptowanemu psu znalazł pracę za wyższą stawkę niż ja mam. Druga to taka, że u bogatego to nawet adoptowany pies musi pracować. Trzecia myśl to taka, że w końcu będę miał dobrą ripostę gdy powstanie dylemat w domu, oglądać mecz piłkarski czy M jak Miłość. Gdy moja mama powie, po co oglądacie mecze głupich kopaczy, którzy zarabiają miliony, wy im tylko kasę nabijacie. Gdy usłyszę taki zarzut to odpowiem; "Mamo, w M jak miłość to nawet pies zarabia 4000 zł miesięcznie". Czwarta myśl, to taka, że już wiem czemu tak mało koni jest w serialu M jak miłość i czemu nie ma w nim słoni, tygrysów i niedźwiedzi, pewnie budżet jest za mały. Piąta myśl to taka, że dziś szukając dobrej pracy wciąż liczą się znajomości, gdybym miał kota albo psa z pewnością nie mógłby co marzyć o graniu w telewizji.

3/ Trzecie wydarzenie związane jest z dzisiejszym świętem, wiadomo chodzi o 14 lutego - powszechnie znany dzień pod nazwą Walentynki. Otóż dziś zadałem sobie pytanie w duchu. Ciekawe co dziś robi KOD niemożliwe żeby dziś protestowali, przecież nic takiego co można by oprotestować w tym tygodniu sejm nie uchwalił. Odpalam internet i oczy mało co z orbit mi nie wyskoczą. KOD protestuje przed pałacem prezydenckim z okazji Walentynek. O matko i córko, którą może kiedyś będę miał, myślę sobie co te Walentynki są winne KOD-owi, co z tym wspólnego ma prezydent, może chodzi o wyznanie miłości? A może chodzi o zlikwidowanie tego święta a może wręcz przeciwnie, może trzeba ten dzień zrobić świętem narodowym? Okazało się, że nic z tych rzeczy. KOD protestuje po prostu, bo są walentynki, będę z niecierpliwością czekał na kolejną manifestację z okazji 13-tego w piątek. Dla mnie jest jasne, że dziś rozdają kiełbasę po to, żeby można zrobić zdjęcie temu Milionowi protestujących o których mówi Schetyna. Potem już tylko wysłać to zdjęcie miliona protestujących do Brukseli i podpisać, że Polacy protestują w obronie Trybunału i wolności w mediach.

Nie wiem jak wy ale ja się ośmiałem całą niedzielę. Przygotowuję kolejny odcinek o Koko Loko. Smoka odwiedzi jako brat Alko Polo, będzie małe spięcie z Ukalele, pojawią się zabójcze feministki, będą też wspomnienia o ojcu MeneLaosie. Życzcie mi wytrwałości i odwagi ażebym nie zawahał się stworzyć ten odcinek i go opublikował. Już za tydzień.

57 komentarzy:

 1. Bywam przekorny więc niczego dobrego po komentarzu się nie spodziewaj. Najwyżej nie czytaj i to będzie dobra decyzja (nie mylić z „dobrą zmianą”).
  1. Rozumiem, że bogaci czy spowinowaceni (nieważne z kim) nie powinni brać udziału w żadnych loteriach, a już broń Boże wygrywać. Wygraną najlepiej od razu przeznaczyć na jakiś szlachetny cel i tu mi na myśl przychodzi imperium Rydzyka.
  2. Rozumiem, że (sorry za wyrażenie) ktoś potrafi z piasku ukręcić bicz (miało być bardziej dosadnie, ale się powstrzymałem) zasługuje tylko na naganę i ostracyzm. Żal Ci biznesu Mroczka? Moja całkiem prosta rada: kup sobie psa, później idź na kierunek aktorski, zagraj odpowiednią rolę, a na koniec zażądaj odpowiednich apanaży dla kupionego wcześniej pieska.
  3. Rozumiem, że żadna data nie jest odpowiednia dla manifestacji KOD, zawsze można podejrzewać niecne cele.
  Ja też się uśmiałem tą niedzielą. Czytając tę notkę. Przy czym nie szukaj w tym żadnych złośliwości. Ja po prostu tak mam :)
  Pozdrawiam całkiem szczerze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no cóż niczego innego się po Tobie nie spodziewałem, bardzo różnimy się w ocenie rzeczywistości, również jestem złośliwy i mam nadzieję, że Twoja złośliwość tak jak moja wynika z własnych przekonań a nie jest inspirowana chęcią bycia tylko po prostu złośliwym
   ad. 1 rozumiem, że cały kontekst sytuacji nie budzi u Ciebie żadnych podejrzeń i według Ciebie jest wszystko ok? nie trzeba sprawdzić sprawy i wyjaśnić?
   jestem przekonany, że gdyby to KOT Kaczyńskiego wygrał, to szybko byś napisał krytyczną notkę w podobnym tonie co ja
   ad 2/ gdyby mroczek czy ten pies ukręcił bicz z piasku to nie miałbym nic przeciwko, no chyba, że dla Ciebie występ zwykłego psa gwiazdy w serialu jest właśnie zrobieniem czegoś z niczego, dla mnie to po prostu dowód na to, że telewizja ma za dużo pieniędzy chyba, skoro do takich sytuacji dochodzi
   Twój rada, że powinienem zostać aktorem i kupić psa jest na takim mniej więcej poziomie jak radzić komuś, żeby skończył studia i zatrudnił się w urzędzie jak chce dostawać pieniądze za nic i brać łapówki
   nie chodzi o to żeby podpowiadać komuś co zrobić, co ma skończyć żeby mógł wyciągać pieniądze, tylko o to, żeby przeciwdziałać gdy się widzi jakąś patologię
   widzę, że uważasz inaczej, ale to Twój osąd z którym się mocno nie zgadzam
   ad. 3 naprawdę nie wiem po co ten KOD dziś protestuje, jak wiesz to mi powiedz, jestem ciekaw,
   cieszę, że ta notka spowodowała uśmiech na twej twarzy z jakiegokolwiek powodu by to było

   Usuń
  2. Napisałem wyraźnie, nie szukaj złośliwości, ja mam inne zdanie i tylko je wyrażam, chyba, że tu nie wolno. Wtedy, sorry, więcej nie będę.
   1. Kot Kaczyńskiego nie może brać udziału w żadnej loterii. Nie ma osobowości prawnej, więc nie przesadzaj.
   2. Akurat w przykładzie Mroczka nie widzę żadnej patologii. Inna sprawa, że nic nie napisałeś wcześniej o dużych pieniądzach telewizji. Propozycja, jak zarobić na psie miała na celu uzmysłowić Ci, że podejrzenia o machlojki są nie na miejscu. Tym przykładem idealnie wpisałeś się w ogólne przekonanie, że zarabianie jest beeee! Tylko dlatego, że to nie Ty tak zarabiasz.
   3. KOD nie protestuje od dziś i nie w związku z walentynkami. Jeśli tego nie rozumiesz, to znaczy, że nic z KOD-u nie rozumiesz. Proponuję Ci moją notkę KOD contra PiS z 9. II br.
   Jeśli Cię swym poprzednim komentarzem uraziłem, szczerze przepraszam. Nie taki był mój zamiar. Liczyłem li tylko na pewną refleksję.

   Usuń
  3. wolno wyrażać zdanie, w sumie na tym zależy, żeby zbierać różne opinie, nie boję się innego zdania niż moje, wielokrotnie zresztą zmieniałem zdanie po przeczytanych komentarzach, w tym wypadku nie przekonałeś mnie, po prostu mam inne zdanie, mam nadzieję, że i ja Cię nie uraziłem wyrażaniem swoich poglądów
   ad. 1 przez KOT-a Kaczyńskiego rozumiem ludzi obecnie nam panujących, jestem pewien, że gdyby ktokolwiek związany z obecną władzą wygrał samochód w loterii paragonowej nie przepuściłbyś okazji napisania krytycznego artykułu
   ad. 2 zarabianiem też można nazwać oszustwa finansowe, przyznawanie sobie przez dyrektorów wysokich nagród i odpraw, rozboje, kradzieże, jest wiele innych sposobów na zarabianie pieniędzy,
   faktycznie uważam, że nie na miejscu jest płacenie zwykłemu psu więcej niż urzędnikowi po studiach na odpowiedzialnym stanowisku inna sprawa, że po przemyśleniu sprawy dochodzę do wniosku, że być może chodzi o danie Mroczkowi (piszę Mroczek bez złośliwości bo nie pamiętam o którego chodzi) podwyżki a że nie można pewnie inaczej mu jej dać to pewnie taką dziwną konstrukcję zastosowano, masz rację, że szkoda mi tej kasy i uważam, że w telewizji jest za dużo pieniędzy
   ad. 3 przyznam się, że dziś KOD-u nie rozumiem, jak większość polaków chyba, do notki zajrzę z ciekawości, może zmienię po niej zdanie co do KOD-u.

   Usuń
  4. 1. Zauważ, że nie poruszałem tematu wygrania przez kogoś coś na loterii (sam nie gram), i nawet gdyby to sam J. Kaczyński wygrał w Lotto, guzik mnie to obchodzi.
   2. Znam kilka zwierzaków z Hollywood, które zarabiają kilkakroć więcej niż pies Mroczka, ani mnie to ziębi ani parzy.
   3. Jeśli a priori przyjmujesz (nie przeczytawszy artykułu), że się z nim nie zgadzasz, to chyba nie myślisz, że ja myślę, że zdanie zmienisz :). Chcę jednak zwrócić Twoją uwagę, że wg pewnego sondażu, 47% Polaków popiera KOD, w tym samym sondażu 42% popiera PiS. Twoje mniemanie o tym, że „jak większość polaków chyba” należy traktować ze staranną ostrożnością :)

   Usuń
  5. Mam sklerozę, pocieszające jest tylko to, że nie ja jeden. Byłeś, czytałeś i skomentowałeś, na moją ripostę nie reagując, o co nie mogę, ani tym bardziej pretensji nie mam. :)

   Usuń
  6. ad 1 możesz się zapierać a ja i tak nie uwierzę, że byś odpuścił
   ad 2 zgódźmy się w jednym adoptowany pies Mroczka to ani lessi ani cziłała ani świnka z klasą, chociaż kto wie, może ten pies zaprezentuje jakiś talent aktorski w serialu i jest wart tych pieniędzy, zobaczymy jaka będzie jego rola w serialu, możesz nie widzieć w tym nic niestosownego ale w kraju gdzie sprzątaczki czy ochroniarze dostają często 6 zł za godzinę takie coś wydaje mi się nie na miejscu
   ad. 3 nie powiedziałem, że się nie zgadzam, przeczytam to się wypowiem
   teraz sobie przypominam, że w jednym z artykułów powoływałeś się na jakiś sondaż, skomentowałem, potem ty skomentowałeś moją wypowiedź, nawet widziałem tą odpowiedź ale z telefonu nie chciało mi się pisać długiej odpowiedzi, chyba nie sądzisz, że skoro nie skomentowałem to się z Tobą zgodziłem?

   Usuń
  7. Nie nie sądzę, abyś w czymkolwiek się ze mną zgodził, przecież nikogo do tego nie zmuszam.
   1. Nie masz podstaw mi nie wierzyć, przecież do tej pory Cię nie oszukałem, chyba, że a priori przyjmujesz, że wszyscy wokół Ciebie kłamią, ale w tedy autentycznie Ci współczuję.
   2. Uciekanie się do zarobków stróża i sprzątaczki świadczy tylko o Twoim głębokim poczuciu niesprawiedliwości :) Czyżby każdy, kto zarabia więcej miał z tego powodu mieć poczucie winy? Nie musisz mi się przyznawać, ale jeśli sam zarabiasz więcej, pewnie też takowe masz... :)
   3. Uważam temat za zamknięty

   Usuń
  8. nie ma sensu się kłócić, masz swoje przekonania, ja mam swoje, poznaliśmy swoje opinie i na tym trzeba poprzestać, nie wiem skąd Ci przyszło do głowy, że podejrzewam wszystkich o kłamstwa, absolutnie tak nie jest, trudno, żeby pies, który zarabia ode mnie więcej miał mieć z tego powodu jakieś poczucie winy i tak uważam to za niesmaczne, żenujące i niesprawiedliwe

   Usuń
 2. 1. Kiedyś słyszałem, że człowiek pracujący przy loterii RMFu (sam, o ja naiwny, smsa wysłałem http://myslinieskrywane.blogspot.com/2015/04/tu-loteria-rmf.html) powiedział enigmatycznie kto ma wygrać to wygra.
  Ta loteria paragonowa już w chwili wpisywania papierków już ma idealne pole do manewrów: adres e-mail i numer telefonu. Bardzo łatwo jest ustalić sobie bazę maili i telefonów, które mają wygrać :>.
  2. Program "Przygarnij mnie". Miał tak niską oglądalność, że zdjęli z anteny. No po prostu "wincyj!", cytując Bartoszewskiego.
  3. Kodowcom w dupach się przewraca. Kwiczenie świń odsuniętych od koryta powoduje u nich uszkodzenia mózgu...

  Alko Polo? Poszukiwać procentów? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no cóż, na to wychodzi, że nie ma sposobu na łatwą kasę, chyba, że się jest psem znanego aktora
   ALKO POLO, wszystko zawiera się w tych dwóch słowach, rozwiązanie za tydzień jak sił starczy,
   bardzo podobał mi się twój erotyczny wiersz, genialne

   Usuń
  2. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
   Procentowo będzie :D.
   Baśń! :p Cieszę się ^^

   Usuń
  3. no baśń, powinieneś więcej takich pisać i głównie na tym się skupić, Twoje dzieła mają potencjał, pisane szczerze jak myślisz, można zgadzać się czy nie zgadzać z przesłaniem ale są szczere, pełne emocji, działaj dalej

   Usuń
  4. Aha, czyli miliony ludzi z KODu to ludzie odsunięci od władzy, mimo że zwołali się oddolnie, niezależnie i nie reprezentują żadnej partii politycznej? Wiesz, że obrażasz wiele ludzi chcących dobrze dla naszego kraju. Umniejszasz im z góry bezpodstawnie. To czy przez wiarę w to co piszą standardowe gadzinówki jest w tej chwili bez znaczenia. Każdy ma rozum by móc weryfikować to, co czyta. Szkoda, że niektórzy tego nie robią.

   Usuń
  5. z tymi milionami to przesadziłeś, na koncerty i mecze piłkarskie chodzi więcej osób i jeszcze za to płacą
   z tym oddolnym i niezależnym zwołaniem się to też wątpliwa sprawa, jak na marszach pojawiają się w pierwszych szeregach politycy, już słyszałem opinie i sondaże KOD ma się przekształcić w partie, pewnie część osób zaangażowanych w KOD liczy na karierę polityczną, o nikim nie napisze, że to świnie oderwane od koryta ale nie wieżę a autentyczność tego ruchu i że może coś zmienić na lepsze w Polsce, wiem jakie jest Twoje zdanie, pozwól mi zachować moje

   Usuń
  6. wierzę oczywiście a nie wieżę

   Usuń
  7. Ale to, że do KODu dołączają się politycy niczego tu nie zmienia. Czy jeśli politycy dołączają się do głośnej teraz akcji zakazywania cyrkom wykorzystującym zwierzęta wstępu do różnych miejscowości to znaczy, że organizacje broniące praw zwierząt stają się partiami politycznymi, chcącymi potencjalnie przejąć władzę?

   Usuń
  8. powiedzmy sobie szczerze KOD promuje polityków opozycji, zwłaszcza Petru, dziś był Schetyna i ta laska z SLD co przegrała wybory
   Obrońcy zwierząt nie mieszają się w politykę a KOD tak

   Usuń
  9. Szczerze? Subiektywne opinie mają być narzucane arbitralnie jako fakty? Sorry, to jest rzeczywistość, a nie czyjeś urojenia.

   Usuń
  10. może i moja opinia jest subiektywna ale opiera się na faktach, Twoje opinie też nie są obiektywne
   fakty są takie, że podczas manifestacji KODu są obecni politycy opozycji obecnej, wygłaszane są antyrządowe hasła, obrażany jest Kaczyński i każdy kto myśli inaczej, politycy opozycji mogą wygłaszać swoje manifesty
   postrzegamy rzeczywistość zupełnie inaczej,
   masz prawo do swojego zdania tak samo jak i ja mam, czas osądzi kto miał racje

   Usuń
 3. Hmm...
  1) Dla mnie to podejrzana sprawa...
  2) Wstyd, żeby w tym kraju pies zarabiał więcej od przeciętnego człowieka.. :(
  3) W ogóle nie czaję tego KOD-u i nie mam zamiaru się interesować ;)
  PS: Czekam na smoka :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się z Twoją opinią, smok będzie, po nim jak zwykle nic nie będzie już takie jakie było

   Usuń
 4. Życzę wytrwałości i odwagi!! A poza tym uśmiałam się setnie przy Twoim wpisie. Jakie ja mam szczęściem że jestem daleko od tego wszystkiego ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miało być śmiesznie, jak nie można czegoś zmienić to przynajmniej trzeba to ośmieszyć

   Usuń
 5. Wszystko ze słowem loteria przyprawia mnie o wysypkę więc omijam je szerokim łukiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też nie gram w żadne loterie i może i lepiej, że tak jest

   Usuń
 6. śmiechu warte xDD 1- sama rejestrowałam, rejestruje i się łudzę... nadzieja matką głupich ale każda kocha swoje dziecko!
  2- uroczy był ten psiak, ale tyle ma na rękę? Skubaniec xD
  3- nie ma jak święto komunistyczne :D

  P.S- Czekam na smoczusia ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie to śmieszy no bo co innego mi pozostało? odnośnie tej wygranej na loterii i przypadku Mroczka przypomina mi się motyw chytrej baby z Radomia

   Usuń
  2. Nic o Radomiu! To moje rodzinne strony :D

   Usuń
 7. Tylko o psie Mroczka nie słyszałyśmy nigdy a to w sumie ciekawa historia. Oby nie znudził się zbyt szybko widzom bo przepowiadamy mu tragiczną śmierć pod kołami samochodu lub o zgrozo zderzenie z kartonami. Tak w ogóle nie oglądamy tego serialu :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no tak ciekawe, dlatego o tym napisałem zainspirowany wypowiedzią mojej Natalii, no można zrobić by konkurs na pomysł jak uśmiercić psa mroczka w serialu, bo skoro aż tyle ma zarabiać to nie może zbyt długo grać, osobiście obstawiam wściekliznę, którą zarazi część postaci, ta scena wymagałaby prawdziwych umiejętności aktorskich od psa, ale wierzę, że ten pies za taką kasę jest w stanie przekonująco zagrać wściekliznę

   Usuń
 8. ad. 1) Ja teraz czekam na drugą część mojej wypowiedzi (z 13.10), czyli na "sukcesy" fiskusa.
  Tak dochodzimy do punktu 3. KOD, dla mnie jest śmieszny, protestują przeciwko inwigilacji? Nasz naród słynie z paplania, trzymania informacji publicznie na FB. Przeciwko kontynuacji przez kolejny rząd podejścia do mediów i TK?
  Najgorsze działania tego sejmu są przez nich przemilczane.
  ad. 2) Ciekawe chociaż, czy te 4 tyś. pójdzie na karmę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tych sukcesów obawiam się, że jeszcze długo nie będzie, chociaż coś z tych banków i hipermarketów muszą ściągnąć, gdyby wcześniej o tym pomyśleli, może teraz nie byłoby takiej dziury budżetowej
   no myślę, że to na karmę, musiał wziąć psa do domu to chociaż niech mu dadzą na karmę przynajmniej na rok z góry

   Usuń
  2. Ja pisałem wtedy o szarej strefie ;)
   To nie podatek na banki i hipermarkety, to podniesienie opłat i cen. Kosztem, dla banku jest oprocentowanie lokat. Czytałeś jakąś ustawę o podniesieniu klientom odsetek od lokat? bo ja tylko podwyższenie rat kredytów.

   Gdyby nie dawano darmowych mieszkań bogatym i innych przywilejów podatkowych dziury by nie było.

   Usuń
 9. Z jakich źródeł korzystasz? KOD wcale nie protestował z okazji walentynek, to słabe przekłamanie/manipulacja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. żadne przekłamanie i żadna manipulacja, oparłem się na artykule wirualnej polski tutaj go znajdziesz:

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Komitet-Obrony-Demokracji-protestuje-przed-Palacem-Prezydenckim,wid,18161187,wiadomosc.html

   znalazłem jeszcze kilka innych artykułów w sieci, chociażby z gazety wyborczej ale ten przytaczam bo ten czytałem
   nie zarzucisz chyba wirtualnej Polsce, że przekłamała prawdę, to nie jest jakieś skrajnie prawicowe źródło, no chyba, że o czymś nie wiem

   z artykułu można się dowiedzieć, że KOD protestował przed przed pałacem prezydenckim

   uczestniczyło w nim kilkaset osób, była też kontrmanifestacja

   hasło manifestacji to "KOD łączy nie dzieli" pojawiło się też hasło "po miłosnym swym zawodzie walentynki spędzam w kodzie"

   uczestnicy manifestacji poszli pod pałac prezydencki po prezydent nie jest im przychylny, mieli transparenty i baloniki, śpiewali, recytowali i tańczyli

   możesz mi więc pokazać przekłamanie i manipulacje? powiedz mi też jako fan KOD-u po co odbyła się ta manifestacja?

   Usuń
  2. I uważasz, że to wyżej świadczy o "protestowaniu z okazji walentynek"? Mówisz, że takie twierdzenie w obliczu rozwinięcia nie jest przekłamaniem?

   Usuń
  3. powiem szczerze już całkiem na poważnie, dla mnie ten manifest w walentynki to było z francuskiego "żenua"
   tak uważam, że nic nie przekłamałem
   uważam, ze ten protest, manifestacja odbyła się wyłącznie z okazji walentynek,
   jeżeli się mylę to pokaż gdzie, pytałem cię o powód tej manifestacji w walentynki, do tej pory mi nie odpowiedziałeś, ja nie widzę innego powodu

   Usuń
 10. 500 zł za dzień zdjęciowy? Co tam! To grosze! Ludzie przecież pracują za 1200 zł.. za miesiąc i dają radę! Co za ironia.. -_-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no przecież co to 500 zł, a tak w ogóle kwota 500 zł nie kojarzy się wam z czymś? ostatnio to bardzo popularna liczba, może w końcu będzie banknot 500 złotowy

   Usuń
 11. Pies świetnie zarobi, ciekawe na co przeznaczy zarobione pieniądze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie o tym samym myślałam, kiedy to wszystko czytałam... Jakie pies Mroczka ma miesięczne wydatki, że potrzebuje na nie aż 4000zł miesięcznie!?

   Usuń
  2. jest wiele możliwości, może przepuścić na kobiety, używki, może wyprowadzić się od właściciela i zamieszkać sam, może wpłacić do banku i żyć z odsetek albo może rozkręcić jakiś własny biznes, może przeznaczyć na naukę albo zagrać w kasynie, może zainwestować w jakiś fundusz albo pójść na całość i od razu na giełdę, mógłby też pojechać np na wycieczkę do egiptu aldo chin lub Korei zobaczyć, że innym zwierzakom wiedzie się znacznie gorzej

   Usuń
 12. 500 zł na psa! mam nadzieję, że Burek sobie kupi za to ładną obrożę :p
  nie słyszałam o tym i lepiej mi się żyło w niewiedzy.
  z kolei o loterii paragonowej słyszałam i jestem kompletnie zdegustowana :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też jestem mocno zdegustowany, no co najmniej ładna i wygodna obroża mu się należy jak psu kość

   Usuń
 13. Jak jeszcze byłam w Polsce, to wzięłam udział w tej loterii paragonowej. Miałam małą nadzieję na samochód, ale nie będę ukrywać, że miałam przeczucie, iż wygra go ktoś z kręgu znajomych organizatorów loterii. Na miejscu tej Pani bym się chyba spaliła ze wstydu, bo taki przypadek jest według mnie nie możliwy...ale każdy może mieć swoje zdanie.
  Co do zarobków psa Pana Mroczka....nie wiem czy się śmiać czy może płakać (?). Myślę, że te pieniądze i tak nie pójdą na tego psa. No chyba, że nagle Pan Mroczek będzie go prowadził do SPA dla psów...Moim zdaniem, jego pies bardziej by się cieszył z zabawy na dworze i kości w pysku, a niżeli ślęczenia na planie filmowym i zarobionych 500 zł, które dla niego i tak nic nie znaczą.
  Co do KODu....nie rozumiem tych ludzi i nawet nie chce mi się zgłębiać w ten temat.
  Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 14. 1.Wszelkiego rodzaju wygrane wola bardziej zamożnych.Tak to już jakoś jest
  2."M jak Miłość" plus Mroczki omijam z daleka,więc sprawa psa jest mi nieznana
  3.Każdy dzień dobry nawet Walentynki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no ale wiesz hasło"po miłosnym swym zawodzie walentynki spędzam w kodzie" jest bardzo nietrafione to tak jakby tylko Ci odrzuceni nadawali się do KODu

   Usuń
 15. Aż chciałoby się być psem Mroczka i dostawać 4.000 zł na miesiąc. Szkoda, że w budżetówce tyle nie płacą. Co do loterii, jak to mówią "bogaty ma szczęście a biednemu tylko wiatr w oczy", więc to mnie jakoś specjalnie nie dziwi. Jeśli chodzi o KOD, dzień jak co dzień, więc nie widzę powodu, dla którego mieliby nie protestować. Może i ich widok na Krakowskim Przedmieściu trochę psuje aurę tego miejsca i ducha święta, ale to w końcu ich wybór jak spędzają czas wolny :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Twoja ocena jest bardzo bliska...mojej. Tak, to paranoja, życie pisze takie scenariusze, że gdyby ktoś je wczesniej przedstawił, nikt by nie uwierzył. Ta loteria to jakaś kpin, aż się dziwie, że jedna z osób tutaj w komentarzach twierdzi inaczej. No cóż. Tak też można.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ale zobacz, jakie to może wywołać emocje, jak za granią pokażą protestujących pod sztandarami KODu i opatrzą to narracją w stylu "sytuacja jest tak tragiczna, że ludzie protestują w dniu, w którym reszta świata wyraża miłość swoim drugim połówkom" :D

  O tym psie, to nie wiem czy to bardziej smutne, śmieszne, demotywujące czy niesmaczne :C

  I UWAGA! WJECHAŁ CIĄG DALSZY PERYPETII BAŁWANKA I RENIFERKA: KLIK!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. historia miłości bałwanka i reniferka podoba mi się, czytam
   dla mnie ten cały KOD na siłę próbuje zwrócić na siebie uwagę, nawet w walentynki, teraz niby bronią Wałęsy, a na you tube można zobaczyć tam starsze pokolenie które zachowuje się nie gorzej od wyznawców tv trwam, są śmieszni i bardzo naiwni jeżeli wierzą, że lud to kupi

   Usuń
 18. bardzo ciekawa notka :) , no informacje są zabijające. Ostatnio czytałam artykuł , w którym było 20 najdziwniejszych zabawek dla małych dzieci. .. To dopiero było szok, co można kupić takim maluszkom. ...

  OdpowiedzUsuń
 19. Po 1. Nie chcę rzucać oskarżeń bez dowodów, dlatego też powstrzymam się od komentarza. Jeżeli chodzi o wszelkie loterie itp., to główną celą tych "gier" jest zarobek.
  Po 3. Również nie chcę kwestionować tego, co robi nasz rząd oraz KOD, ale krótko mówiąc, Polacy zbyt narzekają na wszystko i jak to się mówi: "Jaka polityka, tacy obywatele". Obywatele powinni jednak wypowiedzieć się na dany temat związany z działaniem naszego rządu. Protesty są oznaką, że ludzie biernie nie przyglądają się i lepiej właśnie działać niż narzekać, bo to w niczym na pewno nie pomoże.

  OdpowiedzUsuń