O mnie

Pozazdrościłem swojej narzeczonej bloga i sam w końcu postanowiłem założyć swój dziennik sieciowy. Myśl o dokonaniu pierwszego wpisu długo we mnie dojrzewała. Przed poznaniem Natalii uważałem, że blog to taki internetowy pamiętnik dla osób, które chcą się wygadać o swoich problemach osobistych. Dziś po półtorarocznej obserwacji działalności Natalii i uważniejszym zwracaniu uwagi na artykuły, reportaże o blogerach uważam, że blog to świetny sposób na wyrażenie swojego zdania o sprawach, które nas interesują oraz sposób na dotarcie do osób, których to zdanie może zainteresować. Dziś blogerzy nie tworzą pamiętników, lecz raczej tworzą społeczność osób wymieniających się poglądami na interesujące je tematy. Piszą reportaże, komentują bieżące wydarzenia, ale też zajmują się „testowaniem” produktów i usług oferowanych przez firmy. Blog dziś to też sposób na zarabianie pieniędzy poprzez pisanie artykułów na zamówienie, otrzymywanie próbek towarów do testów czy też umieszczanie reklam na swojej stronie. Mnie interesuje jednak możliwość wymiany poglądów, przynajmniej na razie nie myślę o zarabianiu. Mam zamiar pisać swoje komentarze do bieżących wydarzeń w kraju, a także do tych wydarzeń bardziej lokalnych. Mam zamiar stworzyć cykl notek o problemach, z jakimi borykają się początkujący blogerzy typu: prawa autorskie, podatki, sposoby radzenia sobie z krytyką tą uzasadnioną jak i tą bezpodstawną. Wreszcie mam ochotę, jeżeli Natalia mi tego nie wybije z głowy, stworzyć opowiadanie o zwariowanej, kontrowersyjnej postaci, która żyje w fikcyjnym kraju. Opowiadanie ukazywałoby się w krótkich wpisach i oczywiście nie odnosiłoby się do prawdziwych zdarzeń. W dalszej perspektywie, jeżeli moja strona przyciągnie uwagę kogokolwiek mam zamiar przeprowadzać konkursy z „cennymi” nagrodami. Zapraszam do odwiedzania wszystkich nawet tych z niewyparzoną buzią. Mam nadzieję, że będę się dobrze bawił pisząc i że wy czytając to wszystko, co planuje również.

9 komentarzy:

 1. no jestem ciekawy, dzięki za komentarz

  OdpowiedzUsuń
 2. i słusznie, jakbyśmy dzisiaj chcieli prowadzić pamiętnik to pisalibyśmy do szuflady. blogi przyciągają uwagę, więc są fajnym miejscem dla ludzi, którzy mają coś do powiedzenia

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako człowiek, który nie wierzy w indywidualny obiektywizm, będę śledził Twoje poczynania na blogu, choć ostrzegam lojalnie, ze mną nie ma łatwo i na żadne nagrody nie liczę :)
  Łączę pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miło mi, domyślam się, że możemy prowadzić ciekawe dysputy, czas pokaże

   Usuń
  2. Indywidualny obiektywizm - co to za koszmarek językowy i poznawczy?
   Są tylko subiektywizm i intersubiektywizm, nic poza tym!

   Pozdrowionka!

   Usuń
 4. Ciekawie sie przedstawiłeś, mój blog to raczej moje przeżycia, a że było tego już sporo i przerózne sytuacje więc postanowiłam to wszystko spisać i chyba trafiłam bo jakieś tam zainteresowanie jest i pisanie sprawia mi coraz większą przyjemność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pisanie daje dużą frajdę, zwłaszcza jak nie pisze się tylko do szuflady i można poddać się ocenie innych

   Usuń
  2. Ooo tak, a jaka radocha jak liczba wyświetleń "się zgadza" i pojawiają się sensowne komentarze! <3

   Usuń