czwartek, 10 września 2015

uchodźcy, Syria, wojna, państwo islamskie, muzułmanie, imigracja zarobkowa - moje trzy grosze w sprawie

Długo się dziś zastanawiałem czy napisać jakiś mój komentarz odnośnie przyjmowania uchodźców w Polsce. Wszędzie jednak jestem atakowany różnymi opiniami o tym czy powinniśmy przyjmować uchodźców czy też nie, że no po prostu nie mogę się nie pochwalić swoją wiedzą i przemyśleniami.

Po pierwsze to uważam, że co byśmy nie powiedzieli i jakich słusznych argumentów byśmy nie użyli to i tak nie mamy wpływu na to czy będziemy musieli przyjąć uchodźców czy też nie. Wpływu na to nie ma nawet nasz rząd, co wywnioskowałem patrząc w telewizji na dygoczącą się Ewę Kopacz. Dziś możemy tylko zastanawiać się ilu uchodźców trafi do naszych obozów. Decyzje nie są podejmowane w Warszawie tylko kij wie gdzie.

Po drugie to uważam, że są ważniejsze ciągle sprawy niż 10 tys uchodźców w naszym kraju, dziś już ich mamy 4 tysiące jak gdzieś wyczytałem, to czemu nie mielibyśmy poradzić sobie z kolejnymi tysiącami. Dziś usłyszałem, że minister zdrowia obiecał pielęgniarkom podwyżki po 400 zł na głowę przez 4-lata co daje 1600 zł, o zgrozo tyle mniej więcej, (raczej mniej) co dostaję po miesiącu mojej pracy. W radiu usłyszałem, że protest rozpoczęli też dziś pracownicy inspektoratów sanitarnych. Więc od razu zbijam argument, że w Polsce nie ma pieniędzy na uchodźców. Oczywiście, że są, gdyby ich nie wydać na uchodźców to i tak zostałyby rozkradzione, z pewnością nie zostałyby przeznaczone na nasze podwyżki, lepszą opiekę medyczną czy na nasze dzieci. No chyba, że byśmy zastrajkowali to może byśmy coś wydarli dla siebie od rządzących.

No ale przejdę do tematu samych uchodźców. Tak jak wszyscy obawiam się muzułmanów, którzy będą napastowali nasze kobiety, gwałcili, biegali z maczetami atakując np. chłopaczków pijących przed sklepem wino czy zajadających się wieprzowiną. Nie wyobrażam sobie, żeby w mojej małej wiosce, koło mojej wiekowej rodzicielki miała mieszkać jakaś grupa islamistów zakazująca np w niedzielnym chodzeniu do kościoła. No nie mieści mi się to w głowie, żeby takie obrazki można oglądać kiedyś w Polsce. Z jednego się cieszę, że zaczynamy rozmawiać o Islamie, jaki jest naprawdę i czym ta religia pachnie. Przy okazji całej tej dyskusji jaka się toczy teraz obejrzałem kilka filmików ze Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji i przekonałem się, o tym o czym słyszałem od znajomych z zagranicy. Nie możemy dopuścić do tego, żeby jakiś Imam lubujący się w kozach i małych dziewczynkach próbował nam w Polsce wprowadzać prawo szariatu. Tu jest Polska! (Sparta!)

Muszę jednak powściągnąć swoje zapędy o dżichadzie z niewiernymi Islamami. Nie wszyscy Ci, którzy teraz wdarli się do Europy to radykalni islamiści, są w tej grupie zwykli imigranci zarobkowi ale i prawdziwi uchodźcy, chrześcijanie, których nie możemy odesłać tylko po to by skończyli się tam w męczarniach. Spokojnie, jak przyjmiemy jakąś tam grupkę uchodźców, zamkniemy ich na dwa lata (z tego co wiem mniej więcej tyle przebywają w polskich obozach uchodźcy starający się o azyl) w małych obozach rozsianych po Polsce zdążymy zrobić selekcję, kto nie będzie chciał się asymilować to powinien być eksmitowany z Polski.

Oczywiście to wszystko oznacza jakieś koszta dla nas, ale chyba nie ma innego wyjścia, nie długo my możemy oczekiwać pomocy i europejskiej solidarności gdy rozwinie się nie daj Boże konflikt na Ukrainie. Jesteśmy w Unii a to nie oznacza tylko korzystania z tego ale czasem trzeba coś dać od siebie. Współczuję teraz takim małym Węgrom czy Grecji, oczywiste jest, że same nie są w stanie udźwignąć tego zamieszania z imigrantami.

Nie oznacza to jednak, że powinniśmy na wszystko się zgadzać co dyktuje nam Unia. Granice powinny być zamknięte z jakąś możliwością przejścia po odpowiedniej selekcji do europy rzeczywistych uchodźców. Selekcja nie powinna odbywać się na Europejskiej ziemi ale tam na miejscu. To jakieś nieporozumienie jak ktoś słusznie zauważył, że na lotniskach jesteśmy tak dokładnie prześwietlani a przez granice uchodźcy przechodzą jak przez jezdnię na wiejskiej drodze.

Uważam, że Europa nie powinna oglądać się też na USA, Rosję, Turcję, czy Państwa Arabskie i sama powinna zrobić porządek wysyłając koalicyjne wojska by zrobiły porządek z tymi dzikusami z państwa islamskiego. Uważam, że stać nas na to. Europa powinna pokazać, że jest silna a nie, że jest zdolna tylko do jęczenia.

To wszystko to jednak tylko moje przemyślenia być może bez żadnych szans na realizację.

Chciałbym na koniec tylko obalić stwierdzenie, że my Polacy jesteśmy jakoś zobowiązani do pomocy. Nie jesteśmy. Naszym imigrantom zarobkowym nikt nie fundował mieszkań, nauki języka czy zasiłków na koszt państwa, sami musieliśmy się asymilować w innych państwach zaczynając nieraz od zmywaka. Nigdy nikt nie dał nam niczego za darmo. No chyba, że niemieckie obozy koncentracyjne.

I tak na koniec już ostateczny taki mój autorski ponury suchar. Może jak przyjdą islamy, rozdupczą nasz system, potem sobie pójdą za zasiłkami do Francji i Niemiec to na gruzach tego co zostanie może wtedy uda zbudować się od podstaw normalne państwo.

na zdjęciu jak gdyby ktoś się nie domyślił jest gołąbek - symbol pokoju sraj... wydalający bomby na cel w środku którego jest szabla terrorysty z państwa islamskiego
55 komentarzy:

 1. Pozwolę sobie nie zgodzić z Tobą w kilku kwestiach, z zastrzeżeniem, że to tylko jest moja opinia i wcale nie musisz się z nią zgadzać.
  Zacznę od Twojego stwierdzenia, że „tak jak wszyscy obawiam się muzułmanów”. Ten strach opierasz li tylko na stereotypach powielanych i propagowanych przez ksenofobów. To się niesie jak przysłowiowa, sensacyjna plotka w maglu. Nie twierdzę, że wśród nich nie ma złoczyńców, czy nawet zboczeńców, co to kozy i niemowlęta. Może i są, choć śmiem wątpić, bo ten obraz maluje się na tej samej zasadzie jak jeszcze nie tak dawno o Żydach. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że wśród tych 10 tys. będą sami źli i podli, bo ci na pewno sobie używają we własnym kraju, gdzie nie grożą im żadne kary za zbrodnie. Ja już o tym gdzieś pisałem, w naszym kraju więzienia są pełne przestępców za drobniejsze wykroczenia, nas Polaków. Szerzy się mity o bezkarności dla muzułmanów w naszym kraju, tak jakby w ogóle nie było tu wymiaru sprawiedliwość i organów ścigania.
  Druga sprawa dotyczy tego, czy powinniśmy być wdzięczni Europie. Jeśli masz na myśli dzisiejszą emigrację zarobkową to pełna zgoda. Ale był czas, gdy upadała komuna, gdy w tym kraju panował stan wojenny a nasi rodacy masowo emigrowali na Zachód. Wtedy czekały na nich obozy przejściowe i roczne, wcale niemałe zasiłki na naukę języka i znalezienie pracy. Zresztą nawet dziś emigrujemy przede wszystkim tam, gdzie jest duży socjal. I to za tamten czas jesteśmy coś „winni” innym.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to nie są tylko stereotypy, kto odpowiada za zamachy terrorystyczne? gdzie jest najwięcej gwałtów? nie muszę odpowiadać, filmiki robione w Angli, Szwecji, Francji są sfabrykowane? polscy imigranci wypowiadający się o muzułmanach też zmyślają? nie twierdzę, że wszyscy Ci imigranci są radykalni ale jestem pewien, że spora część z nich to tak
   jaki wymiar sprawiedliwości mamy to wszyscy doskonale wiemy, to, że mamy oczekujące osoby do pierdla, to powinniśmy sobie jeszcze wydłużyć tę kolejkę o radykalnych muzułmanów?
   o tej wdzięczności do Europy za lata komuny muszę się dokształcić, osobiście o tym nie słyszałem, na historii nie uczyli a w tamtych czasach nie żyłem, ale poczytam i obiecuje, że wypowiem się jeszcze w tej kwestii

   Usuń
  2. Ok, takie zdarzenia jak z tych Twoich filmików się zdarzają. Ale weźmy nasze podwórko: sprawa Magdy z Sosnowca, chłopca utopionego w Cieszynie, facet podpalający dom z własną rodziną, matka przechowująca zamordowane własne dzieci w beczce po kapuście, pijani kierowcy zabijający niewinnych przechodniów, etc., etc. To sprawy z ostatnich dwóch lat. Nie przeraża Cię mieszkać w tym kraju, gdzie nie brak morderców z krwi i kości?
   Sprawy związane z uchodźstwem w czasach upadającej komuny dotyczyły mojej rodziny i moich znajomych, więc mogę powiedzieć, że znam je niemal z autopsji.

   Usuń
  3. w każdej grupie społecznej są przestępcy, owszem naszych przestępców boję się, zwłaszcza teraz tych w białych kołnierzykach ale i wieczorem czasem czuje strach czy coś się nie wydarzy jak wyjdę na miasto i trafię w nieodpowiednie miejsce
   u nas jednak nikt nikogo jednak nie pobije czy zgwałci bo tak mu religia nakazuje a zresztą nie godzę się z Twoim argumentem, że skoro jest źle to może być jeszcze gorzej

   Usuń
 2. Aha, zapomniałem o innej ważnej kwestii. W żadnej mierze nie popieram Twojego pomysłu na zrobienie porządku w państwie islamskim. To brzmi groźnie i... śmierdzi wojną światową. Ja wiem, tłumaczyłeś, że chodzi Ci o przywódców, ale jeszcze raz powtórzę: jednych wyeliminujesz, będą następni (patrz Afganistan). Jedynym realnym sposobem na stłumienie radykalizmu islamistów jest długofalowa pomoc, edukacja i restrukturyzacja obecnie tam panujących feudalnych stosunków. O tyle trudna, że religia ma się tam dobrze, a tej nigdy nie wyeliminujesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to się nie zgadzamy, zobacz wszyscy się tam pchają, USA, Rosja, Turcja, państwa arabskie nawet robię naloty tylko Europa nie, u nas emigrują i robią zamachy

   Usuń
  2. Nie przyszło Ci na myśl, że pieniądze przeznaczone na wojnę, to pieniądze wyrzucone w błoto? Szczególnie tej, skoro już tam tylu jest.

   Usuń
  3. a pieniądze wydane na nieudaną asymilacje muzułmanów w Polsce to nie są pieniądze wyrzucone w błoto? skoro już Ci uchodźcy co ich mamy w ośrodkach nie chcą się uczyć polskiego nie chcą tu zostać i tylko gdy skonczy się okres ochronny czmychają na zachód lub zasilają klientów opieki społecznej
   uważam, że tym wszystkim biednym ludziom powinniśmy pomagać tam na miejscu wojska powinny ustabilizować sytuacje bo jak można wysłać pomoc nie mając pewnosci w czyje rece trafi? nie mówię o zabijaniu eksterminacji muzułmanów ale uwazam ze jakas misja wojskowa mniej by nas kosztowała niż sprowadzanie wszystkich emigrantów do europy bez jakiejkolwiek selekcji

   Usuń
 3. Szczerze? Boje się jak chol... Boję się o siebie, synka, męża, rodziców, siostrę i wszystkich, którzy są dla mnie ważni. Skąd ta pewność, że wśród tej całej chmary ludzi nie ma takich, którzy jak tylko poczują pewny grunt nie zapragną nas 'nawracać'? W Biblii jest napisane, że Europę zaleje islam i będzie źle. Z drugiej strony pozostawienie ich samym sobie może przysporzyć jeszcze większe problemy...
  PS. Od Niemiec też nie dostaliśmy nic za darmo. Angela M Nadal trzyma rachunki za gaz i kiedyś będziemy musieli się za nie rozliczyć. (To tak czarny humor). Nikt nie da nam niczego, a co najwyżej zapragnie nam pomóc jedynie gdy będzie miał w tym jakieś korzyści.
  Polska nie jest gotowa na przyjęcie tych emigrantów, bo nie potrafi poradzić sobie z własnymi problemami i zapewnić własnym obywatelom należytych warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie od razu, zanim wyjdą z obozów, zanim będzie ich więcej to jeszcze trochę czasu upłynie, mam nadzieje tylko, że się mylimy i nie będzie tak źle

   Usuń
  2. Może i nas to nie dosięgnie, ale co z naszymi dziećmi? Ja nie chcę żeby mój syn żył w ciągłym strachu o swoje życie...

   Usuń
 4. Ja powiem szczerze, że bym ich nie wpuściła do Europy. Ta religia nigdy nie zasymiluje się z ludnością europejską. Islam zaleje całą Europę i to się właśnie dzieje!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na zachodzie uważają inaczej, chyba, że chodzi im o to żeby u nas nie mniejszy był burdel jak u nich

   Usuń
 5. W tym całym cyrku brakuje Kwaśniewskiego co przeprosi za Sobieskiego. Węgry do Islamistów podchodzą bardzo tolerancyjnie. My nie lubimy Rosji i Niemiec za zabory. Węgry były pod zaborami Austriacko - Tureckim. Kiedyś nasi duchowni też oddali Kamieniec Podolski, bo też nic nie groziło ludności. Ile minęło czasu, gdy się przekonali o błędzie? Róbmy drugi Nowy York. Każda dzielnica inna nacja. Po prostu getta, w których ludzie sami się zamykają. Dlaczego UK się nie fatygują do przyjęcia uchodźców chociaż muzułmanie mają swobodny wjazd do tego kraju, wszak Królowa jest też królem Indii. Czemu nie jadą do współwyznawców? Muzułmanie nigdzie się nie zasymilowali. My wyjechaliśmy z Iraku, gdzie niby 'ucywilizowaliśmy' ludność, nasze wojska kopały tam studnie, tworzyły szkoły... efekt? armia przeszła na stronę dzihadystów bez walki. Będzie jak z asymilacją Cyganów u nas za Gierka, nadawano im mieszkania, zakazywano trybu życia, edukowano i co? Tak samo w Holandii próbowano z muzułmanami niby chodzą do tej samej szkoły co Holendrzy, nic nie zmienia się. I Holendrzy najchętniej pozbyliby się tych urodzonych już jako Holendrzy Islamistów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziwi mnie postawa z Unii, wpuszczają wszystkich choć większość krajów nie chce muzułmanów u siebie, nawet tych zachodnich, dziś słyszałem, że nie chcą ich Finowie, Duńczycy a Szwajcarzy narzekają na nich, że nie chcą pracować Ci co juz tam są

   Usuń
  2. Mnie nie dziwi. UE rządzą Francja i Niemcy, tym jest już wszystko jedno bo mają już pare milionów islamistów. Jak Niemcy będą mieli ich dość to z 'czystym sumieniem' sięgną po kanclerz Erikę ;) Poza tym wciskają innym krajom uchodźców, żeby te stanęły po ich i Rosji stronie i ruszyły na wojnę. Holendrzy najchętniej by przegonili tam mieszkających muzułmanów. I mają pretensje, że Węgrzy wpuszczają!

   Usuń
 6. widziałam jak imigranci zalewają Macedonię i Serbię... Przeraziło mnie to. Szczególnie, że tam kobiet i dzieci jest naprawdę jak na lekarstwo. Same zdrowa, gotowe do walki chłopy...
  Muzułmanie powinni szukać pomocy w krajach muzułmańskich.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zwróciłeś uwagę na dwie ważne rzeczy z którymi się zgadzam - po pierwsze, że o tym się mówi. Ważne, że problem, który jest widoczny staje się przedmiotem rozmów. Po drugie, że nie wszyscy to radykalni islamiści. Nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka - tak samo gwałtu na dziewczynce może dopuścić się islamista, ale też katolik. Nie ma więc co ulegać stereotypom. Niemniej faktycznie to niepokojące co się dzieje i warto zwrócić na to uwagę, aby możliwie doprowadzić do sytuacji dobrej dla obu stron.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, dobrze, że o tym się mówi teraz na forum publicznym a nie tylko ogląda w tv czy słucha o prześladowaniach z kazań księży
   oczywiście, że nie wszyscy z tych muzułmanów są radykałami, w ogóle to są tam świeccy, ateiści, chrześcijanie, różne odłamy islamu, uważam jednak, że ta religia nie jest religią pokoju i wydaje się, że wszędzie tam gdzie pojawia się więcej muzułmanów zaczynają się problemy na tle religijnym, owszem u nas też są mordercy i gwałciciele ale nie robią tego z pobudek religijnych bo na to im pozwala czy wręcz nakazuje wiara

   Usuń
  2. Kobieto cywilizacji zachodniej, zrozum, że w kulturze wschodu kobieta nie jest człowiekiem. Dla każdego Araba kobieta to tylko rzecz i tu błędnie przypisujemy to religii zamiast kulturze.

   Usuń
 8. Na szczęście nie wszyscy muzułmanie są tacy, bo sama znam osobiście kilku i nikt nie zabranial chodzenia do kościoła, wyrażania własnej opinii itp. Po prostu media pokazują islam tylko w złych barwach aby przyciągnąć widzów, ale zostawmy ten temat, bo jest on nieco drazliwy. :)
  Zgadzam się natomiast z tym, że sa tez inne wazne kwestie w naszym państwie, a nie sami uchodźcy. Denerwujące jest np to, że jestem w technikum, a mam zadanie domowe z historii nt. tych ludzi i zapomina się o innych regulacjach. Mowi się ze to my będziemy płacić za uchodzcow z naszych podatków. A czy podatkow wcześniej nie bylo? Staram się byc neutralna w tej kwestii, ponieważ caly ten szal zaczyna mnie doprowadzac do białej gorączki...
  Pozdrowienia dla Ciebie i Natalii! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podatki są zawsze, kwestią jest na co są przeznaczone. Więc mam pytanie czy użyć tych paru miliardów na wczesne lecenie dzieci z rozszczepami, żeby mogły sobie w życiu poradzić? Czy może na magazynowanie (darmowe dla Polek) krwi pępowinowej, czyli zmniejszenie liczby legalnych aborcji? a może przeznaczyć na stworzenie nowych miejsc pracy, po to, żebyś po technikum mogła zapracować na swoje utrzymanie? nie oszukujmy się część tych środków będzie wysyłana do Syrii, dla rodzin tych muzułmanów, tym sposobem nie będą one wracały o budżetu w postaci podatku vat. Społecznie lekceważymy przyczyny wojny domowej w Syrii. Dyktator bowiem utrzymywał oddzielność religii od państwa i sprowadzał do pracy Europejczyków.(m.in. Polaków). Jednak ostatnio Rosja przystąpiła do wspierania sił dyktatora.
   Znasz muzułman mieszkasz z nimi jak rozumiem?

   Usuń
  2. pracowałem swego czasu z jednym muzułmaninem za granicą, pochodził z Albanii, bardzo miły człowiek, razem z nim pracowałem na budowie, może dlatego, że inni Polacy nie chcieli? różne rzeczy opowiadał, że ma żonę i dziewczynę, ale, że żona nie może wiedzieć bo to ona pochodzi z bogatej rodziny, że nie wino i wieprzowina to grzech, ale chyba czasem pił i jadł wieprzowinę dawaną mu przez polaków, wystarczyło tylko, że powiedziało mu się , że to kurze było mięso, nie zagłębiał się w temat tylko jadł, opowiadał też coś co mi się nie podobało, że nie może tknąć muzułmańskiej kobiety bez ślubu ale niewierzącą w Allaha to i owszem. Może i nie wszyscy z nich to zamachowcy, jednak uważam, że to ludzie bardzo wybiórczo traktujący relacje z innowiercami, tzn on może od nich wszystko wziąć ale on nic nie musi dawać. Poza tym ten znany mi muzułmanin robił wrażenie, że jest cicho i spokojnie tylko dlatego, że jest sam, gdy doszedł do pracy jego kolega już w swoim spokoju czasami się "zapominał" ale może tylko mi się wydawało

   Usuń
  3. Wiesz jak ma 1 żonę to brakuje mu 4 żon. Chociaż nie znam prawa Albanii to nie wiem jak to tam regulują. Koran stawia sprawę jasno niewiernego można zhańbić, bo sam nie wierzy, że to hańba.
   U arabów charakterystyczne jest to, że brat i ojciec mają te same prawa do kobiety co mąż. Według ich prawa tylko mężczyźnie wolno zgłosić gwałt na jego kobiecie, lub 5 mężczyzn nie spokrewnionych. Karą za seks poza małżeński jest ukamienowanie kobiety (mówi o tym nasza wspólna księga stary testament. Ich prorok, a nasz Zbawiciel wybawia w nowym testamencie jedną oskarżoną). Tym samym męski członek rodziny jest obrońcą dla kobiety araba. Więc ten Albańczyk bał się tylko jej rodziny. Koran do końca 1 wojny światowej był ich kodeksem. Tym samym Arab ateista uznaje prawo tradycyjne, czyli to sprzed wojny światowej. Arab wierzący w Koran prawo religijne .U nas PiS mówi to samo odejście od tradycji naszych przodków i ich wiary to zagłada.
   Według tradycji Arabskiej władca na karę śmierci skazuje cały ród (kobieta do rodu nie należy bo może przejść do innego), baba tylko winowajcę, a niewolnik boi się skazać kogokolwiek.
   O Syrii wiem tyle co od szwagra mieszkał i pracował tam na budowie 3 lata.

   Usuń
 9. Niejaki Kamil Bulonis (Polak, bloger)pisał na Facebooku o tym jak muzułmanie obrzucają kałem auta i autokary pielgrzymów na granicy Włoch i Austrii. Ten opis został szybko podchwycony przez wszystkie polskie prawicowe media, dodajmy przeciwne przyjmowaniu uchodźców. Problem w tym, że to jest jedyne źródło tej informacji, a dziś policja włoska stanowczo zdementowała te doniesienie. Nic się takiego nie wydarzyło, nikt nie interweniował, nikt inny tego nie widział, a sam autor nie dysponuje żadnym materiałem na potwierdzenie tych faktów. Oto jak się szerzy panikę i poczucie zagrożenia. Warto przypomnieć, że w podobny sposób hitlerowscy naziści tworzyli mity na temat Żydów. W ten sposób, drogi autorze, część ludzi nabiera przekonania, że wroga trzeba unicestwić, lub, jak to delikatniej określiłeś, wyeliminować nawet w ich ojczyźnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. prowokacje i nie prawdziwe informacje są po obu stronach, ponoć świat obiegło zdjęcie na którym widać jak węgierscy żołnierze okładają na torach muzułmanina zakrywającego swoim ciałem kobietę z dzieckiem,
   za jakiś czas pojawił się filmik rejestrujący to zdarzenie i okazało się, że to była ustawka, ten muzułmanin sam przewrócił kobietę na tory i położył się na nich udając, że broni tą kobietę z dzieckiem
   media manipulują, nie musisz mi o tym mówić, toteż staram się docierać do argumentów z jednej i drugiej strony
   ja bym nie porównywał tej sytuacji do propagandy hitlera, nie zaprzeczysz, że muzułmanie ścinają głowy niewiernym w Syrii, gwałcą i handlują kobietami, przecież sami się tym szczycą
   miesiąc temu głośno było o przypadku gdy "uchodźcy" wywalili 12 chrześcijan do wody,to też jest prowokacja?
   nie jestem za unicestwianiem ale za zrobieniem "porządku" w Syrii, obecnie według mnie dotrzeć do nich tam może tylko argument siły

   Usuń
 10. Bardzo dobry argument, że jeśli pieniądze nie pójdą na uchodźców to je ukradną.
  Dżihad się pisze.
  Świetnie, że wspomniałeś o tym wielkim paradoksie - na lotnisku potrafią przysłowiowo zajrzeć do dupy czy nie masz tam bomby a imigrantów nikt nie kontroluje.
  Suchar, który sugeruje szansę na twardy reset naszego państwa? Lepszy niż najlepszy w wykonaniu Strasbugera.

  Ażeby podkreślić, że muzułmanie w wielu przypadkach nie asymilują się tylko tępią Europę, artykuł do poczytania: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/w-dunskim-miescie-zniesli-boze-narodzenie,288644.html.
  Także argument, że imigranci poprawią sytuację, bo będą robić składki na naszych emerytów ("a ja się pytam" gdzie kurwa są składki płacone całe życie przez emerytów?!) przy ryzyku wyparcia obchodzenia świąt chrześcijańskich leży!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki za wsparcie, potrzebowałem go, już zastanawiałem się czy niepotrzebnie zabierałem głos w sprawie, ale chyba jeszcze nie przesadziłem

   Usuń
  2. Ależ proszę. Piona! :D
   Nowy post u mnie :).

   Usuń
 11. Ja o Polskę się nie boję. Przyjmiemy stosunkowo mało imigrantów i zostaną u nas raczej Ci, którzy faktycznie potrzebują pomocy, a nie jednostki roszczeniowe, których niestety także nie brakuje. Gorzej z Niemcami czy Francją, obecni uchodźcy wraz z aktualnie przebywającymi tam (od lat) muzułmanami mogą stwarzać w przyszłości niemałe problemy. Oczywiście nie wszyscy, nie każdy muzułmanin to fundamentalista. Ogólnie jestem za przyjmowaniem uchodźców do Polski w takim wydaniu jakie mamy, ale gdybym był obywatelem Niemiec i miał się odnieść do strategii przyjmowania uchodźców przez Niemców, to byłbym przeciw.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabawne rzeczy piszesz. Jeśli uchodźcy to porządni ludzie jak mniemasz to bez różnicy, dla społeczeństw, które ich przyjmie. Zakładasz, że Polska tak przefiltruje uchodźców, że do nas trafią tylko bezproblemowi? Co do Niemiec wjazd uchodźców tam też mnie martwi, bo Niemcy jak sobie nie poradzą wybiorą Panią kanclerz Erikę ;)

   Usuń
  2. Erika Steinbach? czy jakuś tak, ta od porozumienia Pruskiego?

   Usuń
  3. Dokładnie ta Pani ;) I nic dobrego nikomu z tego nie wyniknie. Chyba, że Europa się obudzi i wesprze francuskie wojska.
   Trudno na uchodźców nic nie zrobimy, więc musimy zrobić wszystko by najszybciej opuścili nasz kraj.

   Usuń
 12. Jak dla mnie wszyscy imigranci niedługo i tak się wyniosą z Polski. Jesteśmy dla nich tylko krótkim przystankiem w podróży do Niemiec. Myślę, że jeśli usłyszą, że aby dostać zasiłek muszą pracować minimum 3 miesiące, a na dzieci, których mają w brud państwo praktycznie nic nie płaci, szybko przestanie im się tu podobać. Dla muzułmanów jesteśmy krajem nieatrakcyjnym, bo nie mogą tu żyć z ,,socjalu". Więc myślę, że problem imigrantów zniknie szybciej niż się pojawił... szkoda tylko tych pieniędzy jak dla mnie wyrzuconych w błoto, które nasz rząd im przekaże.

  http://najnudniejszynaswiecie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się z Tobą, uważam jednak, że wszyscy nie wyjadą, już mamy muzułmanów w Polsce i meczety

   Usuń
 13. Fakt... pojechałeś po bandzie :P Brawa, że zdecydowałeś się na opublikowanie swoich przemyśleń. My mamy nieco inne zdanie choć po części sie z Tobą zgadzamy.
  Przytoczymy pewną historię: W mieście niedaleko naszej miejscowości zagościła wielodzietna rodzina uchodźców. Księża wiele razy prosili o pomoc dla tej rodziny. Miasto i ludzie zafundowali dzieciom rowery, miejsce w szkole, pracę dla rodziców oraz przede wszystkim mieszkanie. Było miło i przyjemnie do momentu gdy rodzina w nocy, w tajemnicy przed wszystkimi wyprowadziła się. Pojechali do Niemiec i bynajmniej nie przejmowali się tym, że tu ktoś o nich myślał. W dużej mierze tak może to wszystko wyglądać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uciekli, bo Cebulandia nie jest Ziemią obiecaną.

   Usuń
  2. mi osobiście nie jest przykro, że wyjechali, kto wie czy nie zrobiłbym podobnie na ich miejscu, jak muszą już żyć na obczyźnie to czemu mieliby nie wybrać zamożniejszego kraju, gdzie w dodatku jest więcej rodaków, i nie chodzi mi wcale o to, że dobrze, że pojechali, chodzi o to, że to oczywiste czemu, uwierzyli w niemiecki sen, chociaż już słyszałem o tych, mają dosyć już tego niemieckiego snu i chcą wrócić do Polski

   Usuń
  3. Druga strona jest taka, że sami poprosili o pomoc i przyjechali do tego miasta. Właśnie z powodu braku rodziny w innych krajach. Jednak wizja zamożnego życia na niemieckiej ziemi jest zbyt kusząca. Dobrze, że to mieszkanie po nich dostała inna rodzina, polska oczywiście.
   Cebulandia to świetne określenie, otworzyło nam oczy na wiele spraw w tym kraju...

   Usuń
 14. To jest kurczę ciężki temat. Państwo coś zrobi dla emigrantów - źle, nie zrobi nic - też źle. Ale jednego jestem pewna, nie skończy się na 150 tys w europie. Ugoszczeni takim socjalem jak chociażby w Niemczech zachęcą innych do emigracji i nagle się okaże, że nawet Niemcy mają ich dość. Kwestia czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to już się dzieje, Niemcy tydzień temu pouczali Europę wschodnią, dziś sami zamykają granice

   Usuń
 15. Nie spodziewałam się ,że Siewca Zamętu tak strachliwy.Radzę niech Siewca mniej filmów ogląda-w nocy koszmarów na temat muzułmanów mieć nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja na znak solidarności z siewcą zakleję sobie uszy! Żeby przy spotkaniu z pewnym Holendrem nie słuchać o problemach z muzułmanami. Teoretycznie tam nie powinno być problemów religijnych bo to kraj nawet zdaniem Polaków nadmiernie tolerancyjny. Nie doszło do asymilacji, Co gorsze muzułmanie urodzeni już jako Holendrzy, rzucają się że nie mogą wprowadzić prawa szariatu.

   Usuń
  2. gdybym oglądał więcej filmów, to raczej byłbym pozytywnie zbudowany, na wszystkich filmach zachodnich muzułmańscy terroryści łamią się jak zapałki w starciu z dużo mniej licznymi komandosami amerykańskimi lub polskimi ( Karbala chyba wchodzi teraz do kin - muszę obejrzeć, spróbuję namówić moją Natalię, żeby ze mną poszła)
   niestety zdrowy rozsądek podpowiada mi, że w wypadku starcia z islamistami tak łatwo w rzeczywistości by nie poszło, gdzieś usłyszałem, że tak naprawdę to oni się rodzą z kałasznikowami i śpią z nimi w kołysce
   niektórzy z wasz narzekają na księży, że za bardzo wtrącają się w sprawy państwa w prywatną sferę człowieka, wyobraźcie sobie co może być gdy będziemy mieli sporą grupę islamistów w Polsce, ja nie chce oglądać takich obrazków w swoim kraju

   Usuń
  3. a tak teraz mnie zastanawia co muzułmanie myślą o aborcji

   Usuń
  4. Jak co? kara śmierci, jak kobieta zhańbi męża rodząc chore dzieci to nie zasługuje na życie i też kara śmierci. Analogicznie, gdy mąż chce syna, a kobieta rodzi tylko córki. I to nie jest kwestia wiary, bardziej tradycji. Wiara tylko nakazuje szanować tradycję.

   Usuń
  5. no to Ci pewnie bardziej z Pakistanu, myślę, że syryjczycy bardziej są jednak cywilizowani, nie mam nic przeciwko pomaganiu, ale może najpierw sprawdźmy póki jeszcze możemy, jacy Ci uchodźcy mają przekonania

   Usuń
 16. Jeżeli ktoś jest za przyjęciem, niech nie czyta tego co napiszę xDD Ale postaram się jak najdelikatniej ^^ Jeżeli ktoś chce im pomóc proponuję przyjąć ich samemu pod własny dach, ale nikomu ich nie narzucać siłą. Po drugie wolałabym sprowadzić imigrantów, którzy przymusowo zostali wysiedeni z Polskich terenów i którzy domagają się tego od lat, powrotu do ojczyzny. A tak to przepraszam i tyle w temacie :>

  OdpowiedzUsuń
 17. to bardzo trudny temat też się zastanawiam czy coś napisać,
  www.puffa.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Mnie zastanawia czemu nie mowi sie rowniez o innej kwestii - choroby. Spora ilosc osob z odleglych terenow. Ale o tym cisza,a oni przechodza sobie przez granice na luzaku bo chca i sprzeciwku gospodarzy nie akceptuja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak z pewnością to jakiś problem jest, ale z którym można sobie poradzić, większe zagrożenie jednak mimo wszystko płynie z radykalizmu muzułmanów i problemów płynących z braku ich asymilacji

   Usuń
 19. I choć męczy mnie już temat uchodźców, mam takie samo zdanie jak Ty w tej kwestii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wszystkich już chyba męczy, niestety długo to będzie chyba jeszcze jeden z poważniejszych tematów

   Usuń